Pokud jste očekávali, že na tomto místě naleznete kontaktní údaje autora, musím vás zklamat - chci zůstat "pachatelem neznámým". Tyto stránky jsem vytvořil s jediným cílem: dát mužům se zvětšenou prostatou naději, že v méně závažných případech si mohou pomoci i sami.

Když jsem v únoru 2016 zkusil poprvé vyhledat informace o alternativní léčbě zvětšené prostaty na českém internetu, bylo to velké zklamání. Po zadání vyhledávacího výrazu "zvětšená prostata léčba" do GOOGLU jsem sice nalezl několik odborných textů a diskuzí, ale ty mě příliš neuspokojily. Mnohem nadějněji to dopadlo při procházení anglických webů. Anglické články, které se mi zalíbily nejvíce, jsem postupně přeložil do češtiny, abych je mohl touto cestou nabídnout dalším případným zájemcům.
Výsledkem je tento projekt "6P" obsahující jen mé překlady - nenajdete zde žádné moje osobní zkušenosti (na ty je zatím ještě brzy) nebo rady (které bych si nikdy nedovolil udílet). Proto jsem přesvědčen, že moje maličkost zde nehraje žádnou významnou roli a mohu tak zůstat v anonymitě, aniž by mi to chtěl kdokoliv vyčítat.

Z celého srdce přeji všem mužům po padesátce, kteří si už začali uvědomovat, jak důležitým orgánem je jejich prostata a zajímají se o prevenci a léčbu jejího zvětšení, aby zde našli informace, které se jim podaří s úspěchem využít. Moje dosavadní zkušenosti mi ukazují, že toto je mnohem schůdnější cesta, než se spoléhat výhradně na specialisty v bílých pláštích, kteří si často kvůli své profesní slepotě neuvědomují lidskou stránku a choulostivost pacientů tohoto druhu. A ze statistik vyplývá, že mezi seniory trpí potížemi s prostatou většina!

Abyste se mezi ně nemuseli počítat i vy - milí čtenáři těchto stránek, to vám přeje
VaP
(psáno v srpnu 2016)