6 pilířů zdravé prostaty

6 pilířů zdravé prostaty je komplexním návodem pro pohodu a život se zdravou prostatou. Jeho základem jsou pravidla odvozená z výsledků více než 200 vědeckých studií, prováděných v posledních 15 letech.
6 pilířů vám přináší nejen návod k udržení zdravé prostaty, ale je to rovněž i návod k udržení pevného zdraví a pohody, založený na zdravé výživě, kontrole váhy, životním stylu, přírodní léčbě, hormonální vyváženosti a zdravém sexuálním životě.

1. Zdravá výživa
Specialisté na léčbu rakoviny odhadují, že naše nesprávné stravovací návyky mohou být až z 90% příčinou rakoviny prostaty, prsu, slinivky nebo tlustého střeva. Změnou stravování je možné významně snížit riziko onemocnění prostaty. Abyste mohli dělat správná rozhodnutí o svém stravování, potřebujete znát, kterým potravinám a aditivům se vyhýbat a co způsobuje onemocnění prostaty. Podrobnosti jsou v článku [1].

2. Cvičení a kontrola váhy
Jak pravidelné cvičení, tak i hlídání váhy mohou mít významný vliv na zdraví prostaty. Obézní muži s rakovinou prostaty mívají více než dvojnásobné riziko úmrtí na tuto nemoc, než ti, kteří mají normální váhu. Existují cvičení, která jsou velmi vhodná při problémech s prostatou a mohou snižovat riziko vzniku její rakoviny, prostatitidy nebo BHP. Cvičení podle Kegela navíc pomáhá i při potížích se sexuálním životem a výdrží při pohlavním styku. Více o vhodných cvičeních se dozvíte v článku [2]

3. Zdravý životní styl
Kouření, spánkové návyky, některé léky nebo alkohol nepříznivě ovlivňují vaši prostatu. Nechte se tedy poučit o tom, co je vhodné a co není z pohledu životního stylu zaměřeného na zdravou prostatu. Jaká je třeba doporučovaná hranice vypitého alkoholu najdete v článku [3].

4. Přírodní prostředky
Mezi přírodní léčebné postupy pro prevenci nebo léčbu prostaty patří akupunktura, biofeedback, homeopatie, obnova hormonů, masáže, reflexologie a techniky pro zvládání stresu. Více o nich je v článku [4].

5. Hormonální rovnováha
Hormonální vyváženost a její ovlivňování hrají pro zdraví prostaty významnou roli. WHO uvádí, že "strava zřejmě ovlivňuje riziko rakoviny prostaty i tím, že má vliv na hladiny hormonů". Prostudujte si maximum informací o potravinách, které mají významný vliv na hormony mužů a co můžete dělat pro udržení rovnováhy, abyste se mohli vyhnout onemocněním prostaty. Jak hormony ovlivňují zdraví prostaty, si můžete přečíst v článku [5].

6. Sexuální život a impotence
Z obecného hlediska sex prostatě prospívá, ale je dobré to s ním přehánět? O tomto tématu se dozvíte více v článku [6]

Použité odkazy:
[1] www.prostate.net/nutrition-cancer-diet/the-prostate-diet/
[2] www.prostate.net/prostate-health/weight-loss-exercise-and-prostate-health/
[3] www.prostate.net/prostate-health/lifestyle-and-prostate-health/
[4] www.prostate.net/prostate-health/natural-treatments-for-prostate-health/
[5] www.prostate.net/prostate-health/testosterone-hormones-and-prostate-health/
[6] www.prostate.net/prostate-health/sex-and-the-prostate/

(Přeloženo z https://www.prostate.net/prostate-health/the-6-pillars-of-prostate-health/#sthash.rXzZQvZ8.dpuf)