Sreening rakoviny prostaty pomocí testu na PSA je nebezpečná mystifikace, varuje jeho objevitel

Paul Fassa

Rakovina prostaty je nejčastějším druhem rakoviny u mužů. Ve věku kolem 50 let mívá už většina mužů v tomto orgánu nějaké rakovinové buňky, ale nemusí se to nikdy dovědět - pokud ovšem nepodstoupí screening, a většina z nich na to také nezemře.

Tento druh rakoviny bývá totiž naštěstí jen pomalu rostoucí. A tak přestože se počty případů rakoviny prostaty s narůstajícím věkem neustále navyšují, pouze zhruba 3% mužů na ni skutečně zemře.

Americké sdružení pro rakovinu udává, že v roce 2013 bude v USA diagnostikováno přibližně 238 590 nových případů rakoviny prostaty a na tuto chorobu zemře kolem 29 720 pacientů.

Je ale zajímavé, že se u tohoto odhadu ještě uvádí: "rakovina prostaty může být závažné onemocnění, avšak většina mužů s touto diagnózou nezemře kvůli ní. Skutečnost je taková, že 2,5 miliónu mužů v USA s touto chorobou je i dnes naživu."

Pohroma v podobě screeningu na PSA
Standardní test PSA (prostate specific antigen) byl v USA schválen vládní agenturou FDA v roce 1994. Od té doby jsou podle tohoto krevního testu každoročně testovány milióny mužů ročně. Vyhodnocuje se tak výskyt antigenu, který je vytvářen výhradně prostatou.

Pro mnoho mužů ale v tento okamžik znamená počátek závažného, život ohrožujícího problému. Agresivní způsob léčby, který je prosazován klasickou medicínou, může způsobovat trvalé zdravotní poškození v podobě impotence, infarktu, inkontinence nebo dokonce i předčasného úmrtí. A to vše ironicky kvůli onemocnění, které by statisticky nemělo být vůbec smrtelné!

Na vině jsou testy na PSA
Metodu testování na PSA objevil v roce 1970 Richard J. Ablin, aby o ní v roce 2010 napsal deník N.Y. Times ve svém článku, že se jedná o "nesmírný omyl".

R.J.Ablin k tomu následně podal toto vysvětlení: "už dlouho se snažím udělat v této věci jasno a tvrdím, že test na PSA není schopen detekovat rakovinu prostaty a co je ještě důležitější, tento test nedokáže rozlišit mezi dvěma typy této rakoviny - mezi její smrtelnou a neškodnou formou."

Tento vědec dále vysvětluje, že test PSA pouze zjišťuje, kolik antigenu se nachází v krvi. A přestože mohou být detekovány jeho zvýšené hladiny, nemusí to ještě prokazovat existenci rakoviny prostaty.

Proč je tomu tak? Protože i běžné volně prodávané léky jako je např Ibuprofen nebo samotné benigní zvětšení prostaty (jež je nepříjemným projevem stárnutí) či různé infekce také vyvolávají zvyšování hladiny PSA. A tak muži se zjištěnou zvýšenou hladinou PSA mohou být klidně bez rakoviny a naopak muži s nízkou hodnotou tohoto testu mohou mít ve skutečnosti rakovinu!

R.J.Ablin zdůrazňuje: "Nikdy jsem netušil, že by můj objev starý už přes 40 let mohl vést až k takové zdravotní pohromě, vyvolávané honbou za ziskem. Lékařská komunita se musí vyrovnat s touto realitou a přestat s tímto nevhodným využíváním testů na PSA. Pokud se to podaří, může to ušetřit miliardy dolarů a zachránit milióny mužů od zbytečné a škodlivé léčby."

Uznávaný časopis pro medicínu The Lancet už v roce 1993 uváděl, že předčasný screening často vede ke zbytečné léčbě a uvádí skutečnost, že 33% vyšetření autopsií odhaluje rakovinu prostaty a přitom jen 1% mužů na ni umírá."

Dr. Tim O'Shea, zabývající se holistickým léčením a zakladatel webu www.doctorwithin.com, k tomu říká: "To celé jen znamená, že imunitní systém dokáže udržet pod kontrolou mnoho problémů - pokud ovšem není konfrontován se silnými (a zároveň i toxickými) léčebnými procedurami."

Reportérka Gina Kolata z the New York Times citovala dvě studie, publikované v prestižním časopise the New England Journal of Medicine v březnu 2009, jež došly k závěru, že testy na PSA ve skutečnosti vedly u vyšetřovaných pacientů ke zvýšení jejich úmrtnosti !

Kořen zázvoru: prevence rakoviny prostaty a její potenciální zázračná léčba
Pokud jste muži a zajímáte se více o problematiku rakoviny prostaty, začněte už teď konzumovat čerstvý zázvor. Zázvorový kořen totiž ničí rakovinné buňky v prostatě. Na této adrese naleznete vědeckou studii, která to potvrzuje: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/


Zdroje použité pro tento článek:
https://www.naturalnews.com/038215_ginger_root_miracle_cure_prostate_cancer.html#ixzz2XOlevjkr
https://www.cancer.gov/cancertopics/screening/understanding-prostate-changes/page3
https://www.besthealthmag.ca/get-healthy/prevention/prostate-cancer-how-diet-and-lifestyle-can-reduce-his-risk
https://www.thedoctorwithin.com/cancer/to-the-cancer-patient/
https://www.nytimes.com/2009/03/19/health/19cancer.html?_r=0
https://science.naturalnews.com/prostate_cancer.html


(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/041796_PSA_testing_prostate_cancer_medical_hoax.html)

© 2016 Obsah těchto stránek je volně šiřitelný
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky